Soma Karaelmas Gazetesi

Çocuk Servisi Ne Kadar Sağlıklı?

Çocuk Servisi Ne Kadar Sağlıklı?
2.193 views
22 Ağustos 2013 - 7:21

Soma Devlet Hastanesinde yaşanan sorunlar bir türlü çözülemiyor. Kırkağaç ve Akhisar Soma’dan daha gelişmiş bir durumda birçok doktor ve ünitesi ile çevre halkına sağlıklı hizmet vere dursun Soma her zamanki gibi garipliği yaşıyor. Kadın Doğum Doktoru sıkıntısı halen çözülememişken Çocuk ünitesinde yatan hastalar ise yeterli sarılık cihazının olmadığını dile getiriyorlar. Her gün doğan çocuklarda sarılık sorunu yaşanırken çocuklar sağlıksız koşullarda tedavi görüyorlar.
Soma Sanayi Devlet Hastanesinde yeni doğan ünitesinde foto terapi gören bebeklere gerekli tedavi verilebiliyor mu? Soma Devlet Hastanesi çocuk bölümünde yatan yeni doğan bebeklerin anne ve babaları sarılık cihazının yeterli olmadığını ifade ediyorlar. Gazetemize şikayetlerini ifade eden hasta yakınları ifadelerinde ‘Soma Devlet Hastanesi çocuk servisinde çocuklar için bulunan odalar sağlıklı değil. Çocuk odaları her an için enfeksiyon bulaşma olasılığının yüksek olduğu yerlerden biri. Biz ve bizim gibi bir çok hasta, Sarılık cihazının yeterli olmadığını düşünüyoruz. Daha yeni doğan çocuğumuzla birlikte 3 kez hastaneye yattık. 3 gün tedavi görüp “sarılık düştü” diye evimize gönderiliyoruz.Ama evde 3 gün daha dolmadan tekrar sarılık oranı yükseliyor ve tekrar hastaneye gidip yatmak zorunda kalıyoruz. Yeterince foto terapi verilmiyor ve bu yüzden mi sarılık oranı sürekli düşüp yükseliyor yoksa yeteri kadar ilgilenilmiyor mu? Sarılık cihazları yeterli düzeyde değil. Yeni doğan bebeklerin bir çoğunda sarılık çıkıyor bebekler sürekli tedavi görmek durumunda kalınca cihazlar yeterli gelmiyor. Çocuk servislerinde yatarken odaların aralarının ise sadece bölünmüş olduğunu görüyoruz. Bölmenin üzeri açık vaziyette her an için yan taraftan enfeksiyon kapma olasılığı yüksek. Biz çocuklarımızı ve bebeklerimizi iyileşmesi için hastaneye götürürken daha büyük tehlikelerle karşılaşma olasılığımız ise yüksek. Bir doktordan başka bir doktora çıkmak için ise bekleme süresi olduğu için başka bir hastaneye de gidemiyoruz. Gerekli önlemler alınsın. Biz ve bizim gibi bir çok anne ve baba tedirginlik yaşıyor. Lütfen ilgilenilsin’dediler.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!