Soma Karaelmas Gazetesi

Çapkın ‘Önden çeken Arkadan iten kuvvet olacağız’
331 views
08 Temmuz 2019 - 7:30

Büyük Birlik Partisi Belediye Meclis Üyesi Cemal Çapkın, muhalefet olarak girdiği Belediye Meclis Üyeliğinde Soma halkının taleplerini Meclise ileterek hizmetlerin yerine getirilmesi doğrultusunda motor kuvvet görevi göreceklerini belirtti.

Soma BBP Partisi Belediye Meclis Üyesi Cemal ÇAPKIN Açıklamasında; “MUHALEFET: Kelime anlamı itibarıyla, bir görüşe, fikre veya eyleme karşı olmaktır. Ancak siyasi literatürde muhalefet, iktidar partisi dışında kalan parti veya partilerin tümüdür. Bu tanımlamalar üzerine, iktidar partisi ile aynı görüş düşünce ve eyleme sahip olsa bile, bir siyasi parti iktidar değilse muhalefettir. Örneğin: MHP ve BBP beyan etmiş olduğu “Cumhur İttifakı” fikirleri ve eylemleri ile muhalefet olmamakla beraber siyasal anlamda iktidar partisi olmadığı için MUHALEFET Partisi grubundadır.
“Fikirleriniz ve düşünceleriniz sizce doğrudur belki ama sizinle birlikte hareket etmiyoruz, sizinle birlikte olmayacağız, bizim yöntemlerimiz farklıdır” düşüncesi ile hareket etmek dahi muhalefet tanımlaması içerisine dahil edilebilir. Ülkemizdeki bazı aşırı sol grupların çeşitliliği de bu muhalefet anlayışından doğmuştur diyebiliriz. Benzer durum çeşitli dini veya tasavvufi cemaat ve tarikatlar içinde geçerlidir.
BBP olarak biz Soma’da her iki türlü de muhalefet durumunda olduğumuz için yerel seçimlerde meydana çıktık. Milletimiz ilgi ve alaka gösterip bir kısmı da bu ilgi alakasını sandığa yansıtınca Soma Belediye Meclisine 4 arkadaş olarak dahil olmuş olduk.
Gerimizde 3 Belediye Meclis Toplantısı bıraktık.
İlk Meclis toplantımızda, hem iktidar hem de muhalefet grubuna duruşumuzun ne şekilde ve nasıl olunacağını gösterebildiğimiz kadar göstermeye çalıştık. İktidar grubunun hiçbir istişare yapmaksızın Belediye Başkanlık Makamına verilen yetki kullanılmak suretiyle atanan bir Belediye Başkan Yardımcısının maaşının görüşülmesi hususunda muhalefetle birlikte hareket ederken, komisyon seçimlerinde kaybedeceğimiz hiçbir şey olmamasına rağmen iktidar grubu ile birlikte hareket ettik. Birde Çiftçi Mallarını Koruma Komisyonlarına seçilecek üyelerin bir sonraki toplantıya ertelenmesini sağlayarak sadece çiftçilerden oluşan bir komisyon teklifini sunduk. İlk toplantıdaki Belediye Başkan Yardımcısının maaşı konusunda muhalefetle birlikte hareket etmemizin bedeli olarak olsa gerek Çiftçi Malları Koruma Komisyonu ile ilgili iktidar partisi tarafından “Sizin de bir listeniz var buyurun gelin isimler üzerinde bir istişare edelim” davetini beklerken, böyle bir daveti hiç almadık ve doğal olarak önerdiğimiz kişiler diğer muhalif partilerin desteğine rağmen maalesef bu komisyonlarda yer alamadılar.
İkinci Meclis Toplantımızda bizimle hiç alakası olmayan geçmiş yıl yapılan “olmuş ve bitmiş” olan bir iki konunun görüşülmesi vardı. (2018 Kesin Bütçesinin Onaylanması gibi) Gene ikinci Meclis toplantısında Atatürk Mahallesi içerisinden geçen ve yazın buram buram lağım kokan darkale adıyla bilinen derenin islahı için önerge verdik. Bu önergemiz ardından Belediye malum derede basit bazı temizlikler gerçekleştirdi. Ancak bu önergemizin arkasında olacağımızı ve bu derenin üstünün kapatılana kadar peşini bırakmayacağımızı da herkesin bilmesini isteriz.
Üçüncü Meclis toplantımızda görüşülen bir çok konunun ihtisas komisyonlarına havale edilmesinin yanında Somaspor Kulübünün 3.Lige çıkmasının ardından Kulüp yönetimine talip olan bir işadamının olduğu bilgisini Belediye Başkanımızdan öğrenmiş olduk, bu konu ile ilgili daha sonra parti olarak 3 farklı toplantıya katılıp görüşlerimizi beyan etme fırsatı bize verildi. (Bu konuyla ilgili ayrı bir yazı yazacağım)
Sonuçta biz BBP olarak Soma Belediyesinde 4 Meclis üyesi ile iktidar partisinden olmadığımız için muhalefetiz. Fakat bu muhalifliğimiz ilk tanımlamada olduğu şekli ile salt “Bir fikre düşünceye karşı çıkma” şeklinde değildir ve hiçbir zaman da böyle olmayacaktır.
Bizim muhalifliğimiz
1- Başta Belediye Başkanımız olmak üzere, Belediyenin tüm kurullarının şehrimize en iyi şekilde hizmet etmesi için bazen yanlarında, bazen önlerinde, bazen arkalarında olacağız. Yani Soma Belediyesinin Soma’da yaşayanlara en iyi şekilde hizmet vermesi ve çalışması için bir şekilde motor kuvvet olmaya çalışacağız.
2- Yapılan veya yapılmak istenen her işin takipçisi/denetçisi/sorgulayıcısı ve doğru olanlarda sonuçlandırılmasına katkı sağlayıcı olacağız.
3- Hemşerilerimizden gelen her türlü talep ve isteği Meclis gündemine taşıyıp, bu isteklerin gerçekleşmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız.
4- Belediye kaynaklarının ve hizmetlerinin, öncelikleri itibarıyla, yerinde, zamanında, ve doğru bir şekilde kullanılması ve götürülmesini sağlamak için her türlü çalışmanın içinde olacak ve bu konuda hemşehrilerimizi bilgilendireceğiz.
‘Somalıların her türlü isteğini meclise taşıyacağız’
Soma’da yaşayanlar şunu bilsinler ki artık Soma’da kendilerinin her türlü isteğini Belediye Meclisine taşıyacak kendilerinin sesi olacak bir grup var. Sayısal olarak her ne kadar azınlıkta olsak bile “BİZ İNANIYORUZ Kİ DOĞRU VE GÜZEL OLANA İKTİDARI VE MUHALEFETİ İLE HİÇ KİMSE KARŞI ÇIKMAZ. DOĞRU VE GÜZEL OLANIN TALİPLİSİ DAİMA ÇOK OLUR VE HERKES SAHİPLENMEK İSTER” Bu yüzden Somalılar. Her türlü istek/talep/öneri ve şikayetleriniz için bilin ki BBP’liler olarak biz bu Mecliste verdiğiniz oyların varlığı ile varız ve bu varlığımızı sizden gelecek olan talepleri ilgili makam ve mercilere iletip sonuçlandırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.
3 Meclis toplantısı sonucunda iktidardaki ve muhalefetteki tüm partililerin yetkililerini gözlemleyerek vardığım yargı. Tüm siyasi partilerimizin meclisteki temsilcileri SOMA ORTAK PAYDASINDA birlikte hareket etme konusunda HEMFİKİRLER. Soma’da birçok merkezde olmayan/sağlanamayan bir İYİ NİYET BİRLİKTELİĞİ var. Biz bu İYİ NİYET BİRLİKTELİĞİNİN daha da gelişmesi ve iktidar/muhalefet el ele vererek ortak paydamız olan Somamıza daha iyi hizmet etmek için ARKADAN İTEN veya ÖNDEN ÇEKEN MOTOR KUVVET Olmak için elimizden geleni daima yapacağız.
Soma’da yaşayan tüm hemşehrilerimiz bilsin ki; Bizler BBP ekibi olarak asla kısır siyasi tartışmalar ve çatışmalar içerisinde olmayacağız. Haklı/Makul/Adaletli ve Hukuki olan her güzel icraat ve önerinin kimden olduğuna bakmaksızın destekçisi ve haksız/adaletsiz olan her icraat ve önerinin de karşısında olacağız.
‘Göremediklerimizi
gözümüze sokun’
Somalı Hemşehrilerimizden beklentimiz………
“BİZ SİZİ YÖNETELİM…NASIL OLSA SEÇİM SONUCU İTİBARI İLE YETKİDE VERDİNİZ YÖNETİYORUZ İŞTE… YAPTIĞIMIZ ŞEKLİ İLE İDARE EDİVERİN ŞEKLİNDE DEĞİL” Esas bundan sonra talepleriniz, ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz için “BİZ BURADAYIZ GÖREMEDİKLERİMİZİ GÖZÜMÜZÜN İÇİNE SOKUN, BİLMEDİKLERİMİZ HAKKINDA BİZİ BİLGİLENDİRİN” Bizde görevlerimizi size layık bir şekilde yerine getirmeye çalışalım diyoruz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!