Soma Karaelmas Gazetesi

‘Aday değilim’
224 views
12 Şubat 2020 - 7:56

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy, 4 Mart’ta gerçekleşecek Genel Kurul öncesinde basın açıklaması yaparak İşlerinin yoğunluğundan dolayı aday olmayacağını duyurdu.

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy, geçtiğimiz akşam Parti teşkilatında açıklamada bulundu. Aksoy açıklamasında 4 Mart’ta gerçekleşecek kongrede işlerinin yoğunluğundan dolayı aday olmayacağını dile getirdi.
Aksoy basın açıklamasında şu sözlere yer verdi;
‘Suriye’de gerçekleşen hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Ak Parti olarak kongre sürecine girmiş bulunmaktayız. Manisa’da Şubat Sonundan Mart sonuna kadar kongreler tamamlanacak. Kongre tarihleri Pazartesi itibari ile bizlere bildirildi. Soma Kongre tarihi 4 Mart 2020 Çarşamba günü Saat:12.30’da gerçekleşecek. 4 Mart’ta coşkulu bir şekilde Soma kongremizi yapacağız. Kongreler bizler için bir bayrak yarışıdır ve coşku içinde yaparız. Sandalyeler bizim kongrelerimizde havada uçmaz. Delegelerimiz zaten belirlenmişti. Bizler 2,5 yıl önce bu göreve geldik. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkan Yardımcılarımız bizleri bu göreve layık gördüler. Ak Parti normal sıradan bir parti değil, dava hareketidir. Biz bunun bilincindeyiz. Ak Parti’de siyaset yapan herkes bu işin bilincindeyiz. Bizler hiçbir zaman kendi menfaatlerimiz için siyaset yapmayız. Bizim siyasetimiz her zaman Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ülkemizin ve bulunduğumuz ilçenin menfaatinedir. Manisa Milletvekillerimiz başta Murat Baybatur olmak üzere hepsine teşekkür ediyoruz. 2,5 yıl boyunca bizlere katkı sundular ve destek verdiler. Soma’mızın milletvekili Mehmet Ali Özkan’ı ayrı bir yere koyuyoruz. Çünkü o Soma için ayrı bir önemlidir. Önceki dönem Belediye Başkanımız Hasan Ergene’ye teşekkür ediyorum. Her zaman teşkilatın arkasında durdular ve destek oldular. Ali Başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu davamız ilelebet devam edecektir. Benim şahsi olan işlerimden dolayı ve Nakliyeciler Kooperatifindeki mevkimden ve oradaki işlerin yoğunluğundan dolayı İl başkanımız ile görüştüm ve affımı istedim. Bayrağı devredelim diye talepte bulundum. Onlarda teşekkür ettiler. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Biz her zaman Soma’nın çıkarlarını her şeyin önünde tuttuk. Nasipse 4 Mart’ta aday olmayı düşünmüyorum. Yönetimden yeni yönetime girmek isteyen arkadaşlar olabilir. Görev istenmez verilir. 4 Mart’a kadar bu görevi devam edeceğiz. Yeni gelen arkadaşlara bu bayrağı teslim edeceğiz. Ak Parti olarak 18 yılda 15 seçime girdik. 15 seçimin tamamında Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy oranı ile Somalılar bize destek verdiler. Bütün Somalılara ayrıca teşekkür ediyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!